close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 
W królestwie danieli
  
Menu
  
liczba wejść: 160163
  


W naszym 280 ha gospodarstwie są doskonałe warunki do hodowli. Ferma znajduje się z dala od głośnych szlaków komunikacyjnych i inwazji bezpańskich psów. 

W dwunastu ogrodzonych siatką kwaterach, wydzielonych na 120 ha pastwisk zielonych (w jednym kawałku!) przebywa około 2000 danieli. Stado zarodowe liczy 1000 łań i 100 byków. Jest podzielone na 4 grupy, z których każde ma do dyspozycji 3 wyposażone kwatery.
         
Dorosłe  łanie przebywają w kwaterach razem z cielętami i rocznymi potomkami. Stadu przewodzi licówka (starsza łania). Byki natomiast łączą się w mniejsze grupy. Każdą z nich przewodzi prowadzący.

W październiku rozpoczyna się bekowisko, które trwa do połowy grudnia. Byki wydają się wówczas bardzo groźne i tracą apetyt. Wycielenia następują na przełomie czerwca i lipca. Są to przeważnie pojedyncze cielęta o wadze 3-6kg, które karmią się mlekiem aż do zimy. 

Jakość naszego stada jest bardzo wysoka, bo materiał hodowlany zakupiliśmy w najlepszych europejskich fermach. Ponadto posiadanie kilku linii pozwoliło na zmiksowanie zwierząt, co umożliwiło osiągnąć doskonałe parametry.  No i…. nasze zwierzęta są w najlepszym wieku produkcyjnym, nie przekraczają pięciu lat,  a maksymalny wiek daniela to - 18-20 lat. Waga dojrzałego byka wynosi 70-130kg, łania, osiągająca dojrzałość w wieku 16 miesięcy - waży 45-55kg. Na uwagę zasługuje fakt, że nasze daniele są oswojone, mają nadany odpowiedni charakter, co zdecydowanie minimalizuje ubytki podczas zabiegów weterynaryjnych i sprzedaży zwierząt (1-2 sztuki dorosłe oraz 2-3 sztuki cieląt rocznie).
         
Zwierzęta i produkty pochodzące z naszego gospodarstwa mają certyfikat ekologiczny, co gwarantuje zachowanie naturalnej genetyki i zdrowotności zwierząt. Należy zauważyć, iż karmienie sztucznymi paszami zdecydowanie obniża odporność zwierząt i powoduje konieczność intensywniejszej opieki weterynaryjnej. 
           
Nasza hodowla prowadzona jest wg najwyższych standardów. Zadbaliśmy o odpowiednio wyposażone letnie i zimowe kwatery, stałą opiekę weterynaryjną, ekologiczną karmę (warzywa, zboże, siano - z własnych pól), lizawki z solami mineralnymi oraz stały dostęp do wody i nieograniczony - do siana.
         
Rosnący popyt na dziczyznę fermową pozwala nam wierzyć, że nasza hodowla danieli zapowiada się jako bardzo dochodowy agrobiznes. A o to przecież chodzi…..

     

 
wersja do druku    wyślij ten adres znajomemu  wyślij ten adres znajomemu
hosting by Trol Intermedia