close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
 
Łąki pełne snów …
  
Menu
  
liczba wejść: 159601
  

Po błękitnej równinie nieba leniwie przesuwają się białe baranki, przekomarzające się z lipcowym słońcem, którego promienie delikatnie pieszczą liście łopianu i źdźbła soczystych traw, porastających rozległe łąki lubuskiej Doliny Noteci, ścielące się zielonym dywanem na skraju Puszczy Noteckiej.

Na tle świeżej zieleni łąk wyraźnie poruszają się jakieś punkciki. Sen to czy jawa? Jest ich coraz więcej i więcej. Wciąż wyraźniej rysują się ich kontury. Jedne w ciemnoorzechowych sukniach z białymi plamami, inne - w podobnych z licznymi białymi kropeczkami, dalej suknie o nieskazitelnej bieli, pięknie kontrastujące z elegancką czernią sukien kolejnej grupy.

Słoneczne promienie w figlarnym tańcu przeskakują z sukni na suknię. Z białej na czarną, z czarnej na cętkowaną, a potem na tę w kropki. Dama dama pręży się, dumnie wystawia poroże i milczy. Milczy , bo docenia spokój i błogosławioną ciszę.

I chociaż w Pławinie dzień dawno się zbudził, kojąca cisza działa niczym balsam. Jest przecież „lekiem na całe zło…”
    
Przed oczami turysty, jadącego od strony Starego Kurowa, nagle wyrastają dwa drewniane posągi, informujące, iż tu właśnie znajduje się „Rancho” Haliny i Leszka Glezerów, do którego: 

„Brama na wciąż otwarta przechodniom ogłasza , 
Że gościnna, i wszystkich w gościnę zaprasza”.
(A.M.)

Toteż warto ją przekroczyć, by na własne oczy móc się przekonać, jak wygląda największa w Europie ekologiczna, zagrodowa hodowla danieli. Za przewodnika może służyć rudy kot Alex, który najpierw przedstawi żyjące w przyjaźni podwórkowe zwierzęta: psa, konia, źrebię, łabędzia, trzy sarenki (wykarmione smoczkiem przez panią domu) i dwa bociany, które zrezygnowały z ryzykownych podróży do ciepłych krajów,  bo tutaj  mają całoroczny raj … (potrafią kalkulować!).

 
wersja do druku    wyślij ten adres znajomemu  wyślij ten adres znajomemu
hosting by Trol Intermedia